פשיטת פקחי משרד החינוך על מוסדות התורה מסתעפת ● ל"כיכר השבת" נודע כי ראש-ישיבה ידוע בשכונת הר-נוף בירושלים, עוכב לחקירה, לעיני מאות תלמידיו ● הוא חזר להיכל הישיבה רק כעבור שלוש שעות ● בינתיים, עדויות נוספות על פשיטות של פקחים בישיבות חרדיות שונות ברחבי הארץ.

דוד כהן

כ"ט בשבט תשעא   15:34  03.02.11

מלחמת משרד החינוך במוסדות התורה נמשכת: אם לא די בהתנכלות הבלתי-פוסקת של פקחי משרד החינוך שפושטים מאז שעות הבוקר (חמישי) על מוסדות תורה ברחבי הארץ, בצהריים נודע ל"כיכר השבת" כי ראש-ישיבה מפורסם בירושלים נלקח לחקירה.

הבוקר חשפנו על שורת פשיטות שעורכים הפקחים במוסדות תורה בירושלים וברחבי הארץ. בצהריים פשטו הפקחים על ישיבה מפורסמת בשכונת הר-נוף בירושלים.

"בשעת הלימוד, ניידת משטרה חרקה ברחבת הישיבה. מתוך הרכב הגיחו צמד בלשים ונכנסו בזריזות להיכל הישיבה", תיאר אחד הבחורים.

עשרות הבחורים ששקדו על תלמודם, נדהמו למראה צמד הזרים שפלשו לישיבה. ההלם גבר שבעתיים לאחר שהשניים ניגשו לעבר ראש-הישיבה ולחשו באוזניו.

על-פי עדויות הבחורים, אנשי הבילוש הורו לראש-הישיבה להתלוות  עמהם. כעבור מספר שניות נבלעו השלושה בתוך הרכב שמיהר להמלט מהזירה לתדהמתם של הבחורים ההמומים.

לאחר מעצרו של הרב, הישיבה הפכה כמרקחה. הבחורים התקשו להמשיך בסדר יומם השגרתי ומעצרו המפתיע של ראש-הישיבה, בשנות החמישים לחייו, הפכה לשיחת היום.

כעבור שלוש שעות, ראש-הישיבה שב לתלמידיו. מסביבו התגודדו עשרות תלמידים ששאלו לפשר היעלמותו. ראש-הישיבה הודה כי תושאל על-ידי החוקרים, אך סירב להרחיב.

בקרב הבחורים מעריכים כי ראש-הישיבה נעצר בחשד להעלמת מס.


מקור: http://www.kikar.co.il/%D7%A8%D7%90%D7%A9-%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%91%D7%94-%D7%A0%D7%9C%D7%A7%D7%97-%D7%9C%D7%97%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%94.html#