אחרי פסק ההלכה שלו נגד השכרת דירות לערבים, הרב אליהו מחריף את הטון. "יש פה מלחמה, היהודים צריכים להבריח את הערבים!"

הרב שמואל אליהו, רבה הראשי של העיר צפת, מנהל בימים אלה מאבק עיקש. על הכוונת: הערבים, ש"מנהלים נגדנו מלחמה על קרקעות," ו"רוצים לזרוק אותנו לים," לדבריו. בפסק הלכה שהוציא אסר הרב על תושבי צפת למכור או להשכיר דירות לערבים. ההוראה עוררה סערה, אבל אליהו לא מתרגש. "יהודי לא צריך לברוח מהערבים," הוא אומר בראיון מקיף ראשון שיפורסם במלואו ביום שישי ב"סופשבוע," "יהודי צריך להבריח את הערבים."

"יש אחד בעיר שהשכיר את ביתו לשלושה בדואים," מספר הרב אליהו. "הלכתי לבקר אותו. הדיירים שאלו אותי, למה אתה מתנגד לנו? אמרתי להם, אנחנו לא רוצים להפוך לעיר של ערבים".

"גם אילו היה מדובר בתל אביב הייתי מתנגד. על אחת כמה וכמה עיר הקודש צפת. אמרו לי, אתה צריך להכיר בעובדות. אלה החיים. זו המציאות. ואני לא האמנתי למשמע אוזניי. הערבים אפילו לא טורחים להכחיש שיש להם שיטה. זה כל כך פשוט: אחד נכנס לתוך שכונה יהודית, משלם מחיר גבוה וישר היהודים בורחים. באופן טבעי לא רוצים לגור לידם".

"ההתנהגות שלהם לא נעימה. הכניסו אצלנו לשכונה של עמידר אישה ערבייה זקנה, לכאורה לא מזיקה. רק הגיעה וכבר הפכה למטרד. בכל שבת מגיעות לבקר אותה עשר מכוניות של ערבים. כל הכפר אצלנו. משמיעים מוזיקה, עושים רעש. מעזים להתנהג בשכונות היהודיות כמו שלא יעזו להתנהג בכפר לעולם."

מקרה בודד? לא אם תשאלו את כבוד הרב. "זו תופעה התנהגותית. אי אפשר לבוא לעיר תיירותית שקטה, אצילה, ולהרגיש בכפר ערבי. אם אתה אורח, תתנהג כמו אורח. אבל אם אתה רוצה להרגיש כמו בעל הבית, אז יש הלכה שאומרת שאסור להשכיר לך את הבית.

"יהודי לא צריך לברוח מהערבים"

"ברגע שיש יותר משלושה ערבים בשכונה, המשמעות ההלכתית היא שהיהודים מפנים להם את המרכז. יהודי לא צריך לברוח מהערבים. יהודי צריך להבריח את הערבים. מתנהלת פה מלחמה על קרקעות. בכסף סעודי. בשטרות אנטישמיים. המטרה היא לכבוש את הארץ, לייצר מצב שלא נוכל לחיות בה. לערבים יש סבלנות. הם אומרים לעצמם, נכבוש לנו רחוב אחרי רחוב, שכונה אחרי שכונה, וננשל את היהודים מארצם. הדירות שהסטודנטים הערבים רוצים לשכור בצפת הן הביטוי למלחמה המתוחכמת הזו."

הרב שמואל אליהו ,(47) הוא בנו של הראשון לציון הרב מרדכי אליהו ז"ל. הוא למד במרכז הרב, שירת בצה"ל ביחידה קרבית וכיהן כרב העיירה שלומי לפני שהתמנה לרב העיר צפת ולחבר מועצת הרבנות הראשית. כעת, ממרום מעמדו כרבה של העיר הקדושה, הוא נאבק בערבים בכל הכוח.
"הערבים מביאים לפה את הנורמות שלהם. מחקר של פרופסור מאוניברסיטת חיפה קובע שרוב האלימות בחברה הישראלית מגיעה מהערבים. במו עיניי ראיתי סטודנטים ערבים שבאו לצפת, יומיים היו פה וכבר התחילו עם בנות המדרשה. נערות צנועות שבאו ללמוד באווירה דתית נאלצו לעשות אחורה פנה ולברוח. אילו היה מעז להתנהג לבנות ערביות בכפר שלו כמו שהוא מתנהג אל היהודיות, היו זורקים אותו מכל המדרגות, שוחטים בכיכר העיר".
"ערביי ישראל הם ערבים פלסטינים. ב60- השנים האחרונות הערבים חוזרים על המנטרה שהם רוצים לזרוק אותנו לים. ערביי ישראל רוצים להשמיד ולנשל אותי מהארץ. לכן אני לא צריך לנהל איתם דיונים. יש להם אג'נדה מפורשת למחוק את מדינת ישראל היהודית".

"יש לכם 22 מדינות"

"אני אומר להם, יש לכם 22 מדינות ערביות ואתם מנסים למנוע ממני את האפשרות להקים מדינה יהודית אחת? אז אתם חצופים. ואני לא נכנס לדיון אתכם בכלל. לא אכפת לי מהטענות שלכם. אפילו את הקוראן שלכם אתם מזייפים. בכמה מקומות שם נכתב בפירוש שנביאי התנ"ך הם אמת וכולם אומרים בפה מלא שהארץ שייכת לעם ישראל".

"מוחמד אומר למאמיניו שהאלוקים קבע את ארץ ישראל לעם ישראל. אבל הערבים טוענים שמוחמד לא התכוון לארץ ישראל, אלא למצרים. כל מיני טיעונים מוזרים. כיתות שלמות של סטודנטים אומרות, היהודים בכלל לא היו פה בעבר. הם לא הסכימו להיכנס לארץ בימי משה. הם נשארו במדבר. הם מתעלמים מההיסטוריה. לא היה בית מקדש, לא היה משכן, כלום. אי אפשר לשמוע דברים מטומטמים כאלה".

"הייתה הרצאה במכללה שלנו על בית שני. עם תצלומים, עם ממצאים ארכיאולוגיים, עם ניתוחים מלומדים. בסיום הקורס קם אחד הסטודנטים הערבים ואמר למרצה, אני רוצה להגיד בשם כל חבריי הערבים שכל מה שאתה אומר הוא שקר. לא היה ולא נברא. ככה הערבים חושבים. לא רק שהם חיים בסרט, הם גם מחנכים את העם שלהם לחיות בסרט."

"אני גאה בתושבי צפת שמבינים את הסכנה ולא מוכרים את דירתם לערבים. 99 אחוז עומדים בפיתוי, למרות סכומי העתק שמציעים להם. לא בטוח שאתם, בתל אביב, הייתם נחושים כמונו".


מקור: http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/179/044.html

צילום: אלי דסה