כתב אישום יוצא דופן בחומרתו חושף סדרת מעשי אונס וסדום שביצע רב בעיר בשלוש קרובות משפחה שלו, תוך הפעלת מניפולציות והפחדות. אחת מהן היתה בת שש בלבד

נופר רומי

פורסם: 25.05.16, 07:58

כתב אישום חמור חושף מסע התעללות של רב ירושלמי: בסוף השבוע הגישה פרקליטות מחוז ירושלים כתב אישום ארוך ומפורט נגד רב, תושב העיר, שנהג במשך שני עשורים לבצע מעשים מיניים, ובהם אינוס, מעשי סדום ומעשים מגונים בשלוש אחיות צעירות. על פי כתב האישום הרב, מקובל בקהילה שבה התגורר, ביצע לאורך שנים רבות מעשים חמורים בשלושתן, תוך הפעלת מניפולציות, שקרים, הפחדות וסילוף עובדות.

 

 

האישום הראשון מתייחס לאחות שבה בוצעו המעשים לאורך הזמן הרב ביותר, מאז היתה בת שש ועד שנות העשרים לחייה. מעשיו של הרב הלכו והחמירו ככל שבגרה הצעירה, והסתיימו רק כאשר גילתה על מעשים דומים שהרב מבצע באחותה והבינה כי שיקר לה בנוגע לחשיבות היחסים עמו.

 

במשך שנים ניסתה הצעירה לסיים את הקשר האסור עם הרב, אך בכל פעם מחדש הוא מצא תירוץ שיתיר לו לכאורה לעשות בה כרצונו. תחילה היה זה מעמדו

המכובד בקהילה ובקרב בני משפחתה של הצעירה. לאחר מכן היה זה כסף: בסיום כל מפגש היה משלם לצעירה סכומי כסף גדולים כדי שתעביר להוריה שהיו בקשיים כלכליים, ודאג תמיד להזכיר לה כיצד הוא תומך במשפחתה, תוך פיתוח של תחושת תלות בו ומחויבות כלפיו. בהמשך, נטען בכתב האישום, סיפר לה כי הוא חולה סרטן וכי שיפור במצבו תלוי בשיתוף הפעולה שלה. הוא הפציר בה שלא תספר לאשתו על מחלתו כדי לא להדאיג אותה.

עם השנים התחתנה הצעירה וביקשה מהרב לחדול ממעשיו שכן היא 'אשת איש', אך הרב מצא שוב פתרונות כיצד לשכנעה לשתף עמו פעולה. הוא טען בפניה כי בגלגולם הקודם היו זוג, רק שהיא היתה הבעל והוא היה האישה ועליהם 'לתקן' את הגלגול. לאחר שהתחתנה אף ביקש לקיים עמה יחסי מין מלאים והיא, באמצעות מצג שווא, גרמה לו לחשוב כי אכן ביצעו זאת. בכתב האישום תואר כי "במעשיו המיניים כלפי הצעירה מגיל רך ולאורך השנים הפך אותה לכלי לסיפוק יצריו ותאוותיו המיניות".

כתב האישום מספר על היחסים בין הרב לאחות נוספת, אשר התחילו כשנה לאחר חתונתה של האחות הגדולה. הרב טען בפניה כי היא סובלת ממחלת עצבים וכי יוכל לעזור לה לטפל בבעיה זו. במשך מספר שנים נהגו להיפגש ואז היה מבצע בה מעשי אינוס, מעשי סדום ומעשים מגונים. לאחר תקופה ארוכה שבה האמינה האחות שהיא מקבלת טיפול עבור מחלה היא אמרה לו כי היתה מעוניינת לנסות לטפל במחלה באמצעות כדורים, כדי לסיים את הקשר ביניהם. גם הפעם, באמצעות מצגי שווא, שכנע אותה הרב כי אסור לה לוותר על הקשר הקיים ביניהם, שכן כדורים יובילו אותה להתמכרות.

בהמשך ניסתה גם אחות זו להעלות בפניו טיעונים הלכתיים האוסרים את הקשר ביניהם, אך גם אותם הצליח הרב להפריך באמצעות טיעונים שסילף כך שיתאימו לרצונו. המגע עם הצעירה הזו התחיל כשהיתה כבר אישה נשואה, ולעתים קרובות היה מלווה בהתנגדויות פיזיות שעליהן הגיב הרב באלימות כלפיה.

האישום השלישי מתייחס לאחות הקטנה ביותר מבין השלוש. במספר הזדמנויות ניסה הרב לגעת בה תוך שהוא מדבר איתה על גברים, שידוכים ויחסי אישות. בין השניים התקיימו מספר מפגשים שבהם ניסה הרב לבצע בה את זממו, אך המניפולציה שנקט לא שכנעה אותה.

כתב האישום הוגש לבית המשפט המחוזי באמצעות עו"ד ארז פדן ועו"ד מרים בן־גל מפרקליטות מחוז ירושלים, וצורפה אליו בקשה למעצרו של הרב עד תום ההליכים. הוא מייחס לרב שורה ארוכה של עבירות, ובין היתר: אינוס שלא בהסכמה חופשית, אינוס במרמה, ניסיון אינוס, מעשה מגונה תוך שימוש בכוח, תקיפה הגורמת לחבלה ועוד.


מקור: http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4807371,00.html