עזיז מיראי, תושב הוד השרון, בן 43, שהתחזה לרב "מקובל", וידוע בכינוי "הרב עוז" הורשע היום בבית המשפט המחוזי בתל-אביב באונס צעירה בת 23, שפנתה אליו כדי שסייע לה להילחץ ממצוקה נפשית.

עד שנת 1999, התפרנס הרב עוז מקבלנות בניין, במסגרת חברה שהייתה בבעלותו. לפני כחמש שנים החל להציג עצמו כאיש קבלה שבכוחו לרפא חולים ולהביא מזור לאנשים סובלים. הוא החל לקיים חוגי בית בנתניה וקיבל אליו ל"טיפולים" אנשים שהיו במצוקה כלכלית או נפשית. בנוסף, החל הרב עוז לקיים טקסי "תיקונים", בהם השליכו המטופלים לתוך מדורות נרות ושאפו על פי הוראותיו את העשן.

הצעירה המתלוננת, תושבת נתניה, פנתה אל הרב עוז בהמלצת חברתה בעקבות פיטוריה מעבודתה ופרידתה מחבר. הנאשם, שטען ש"סגרו לה את המזל", אמר כי
מצבה ילך ויחמיר אם לא תעבור "תיקון". בסיום המפגש הראשון, השאירה הצעירה בקופה שהייתה מונחת על שולחנו של הנאשם סכום כסף והלכה לדרכה. זמן קצר לאחר מכן הוזמנה על-ידי הנאשם לטקס "תיקון" יחד עם משתתפים אחרים, שבו הוא קרא תהילים סביב מדורה, וקיבל 100 שקל מכל משתתף.

בפגישתם השלישית, הזמין הנאשם את הצעירה לים, ושם, למרות תחנוניה, התנפל עליה ואנס אותה. בהמשך הכריז בפניה כי "החיים של הבחורה מתחילים בדגדגן שלה", ובדרך חזרה איים אליה כי אם תספר את מה שאירע זה ייחשב "ללשון הרע, וזה אסור".

"מאמיני מכירים את הסגולות שלי"

הצעירה הגישה תלונה במשטרה, ובהנחייתם של השוטרים נפגשה שוב עם הנאשם והקליטה את השיחה ביניהם. בשיחה הודה "המקובל" המעשים, ואף אמר כי הוא כבר נענש בידי שמיים על מעשיו, וכי שתי האצבעות בהן השתמש בזמן האונס נפגעו במהלך שריפה.

במשפט הכחיש הנאשם את האונס וטען כי היחסים היו בהסכמה, אך הרכב השופטים קיבל את גרסת המתלוננת. גזר הדין יינתן במועד אחר. לאחר הכרעת הדין אמר מיראי (הרב עוז) ל- NRG מעריב: "כל תיאור המעשה לא נכון. מצער מאוד שבית המשפט לא הסכים לבקשתי לבדיקת פוליגרף. למאמינים שלי אני אומר שהם יודעים וגם בורא עולם יודע את האמת, והם מכירים את היכולות שלי ואת הסגולות שניתנו לי לריפוי".