שוב הדרה: המינהל הקהילתי בשכונה המעורבת החליט "לבטל שירה מכל סוג" • התושבים מחו, העירייה: "אם זה יקרה – לא נתקצב את האירוע"

שערורייה בירושלים: המינהל הקהילתי בשכונת הר חומה קיבל החלטה מקוממת שלא לקיים הופעת מקהלה בהשתתפות ילדות בטקס יום הזיכרון. ההחלטה, שעוררה כעס רב בקרב חלק ניכר מהתושבים, התקבלה לאחר שחלק מהציבור החרדי בשכונה התנגד לשירה של ילדות.
במכתב ששלח שלמה גולברי, יו"ר המינהל הקהילתי בשכונת "חומת שמואל", הנקראת בפי כל הר חומה, הוא כתב בהתייחס לאפשרות כי מקהלה ובה בנות תופיע במהלך טקס יום הזיכרון: "לאחר התייעצות עם מספר גורמים נראה לי שבשלב זה נכון לבטל את כל השירה מכל סוג שהוא ולהשתמש בקטעי מוסיקה מוקלטים או כאלו המבוצעים על ידי כלי נגינה".
בשכונה מתגוררים תושבים חילונים, דתיים וחרדים. ההחלטה יצרה תרעומת גדולה בקרב התושבים שאינם חרדים, שזעמו שהחרדים כופים את רצונם על כלל תושבי השכונה. הרב אהרון ליבוביץ', יו"ר סיעת "ירושלמים" בעיריית ירושלים, הבהיר כי "שירת ילדות היא לא תועבה ומי שאוסר על מקהלת ילדים לשיר בטקס יום הזיכרון, יש לו בעיה אישית ואישיותית ולא הלכתית".
הרב ליבוביץ' הדגיש עוד: "אסור לנו לחזור אחורה לימים שבהם ירושלים היתה מזוהה עם הדרת נשים. לכן אני שמח על ההתקוממות המרשימה של תושבות ותושבי הר חומה נגד התופעה הבזויה הזו. סיעת 'ירושלמים' עומדת לצידם ותוודא שכל עוד ההחלטה על ההדרה עומדת בעינה לא יועבר מימון עירוני לטקס".
מעיריית ירושלים נמסר: "הדברים כפי שנכתבו אינם על דעת העירייה או המדיניות העירונית. אנו דוחים מכל וכל כל סוג של הדרה ולא נאפשר הדרה באירועים עירוניים. העירייה הודיעה למינהל הקהילתי כי הדברים אינם מקובלים, ואם האירוע יתקיים כפי שמוצע במכתב, העירייה לא תתקצב אותו".