האם להורה לילד ספרדי מותר לשנות את שם משפחתו לשם אשכנזי כדי לעזור לילדו להתקבל לחיידר אשכנזי? מרן הגר"ח נשאל והשיב חד משמעית: "זו לא רמאות, העיקר שיקבלו אותם"

ישראל כהן

כ"ה באדר ב' תשעו   22:19  04.04.16

מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי (צילום: דוד זר)

לכבוד חתונתו אמש (ראשון) של הבחור יעקב כהן, מנאמני ביתו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי, הוציא כהן ספר מיוחד בשם "פניני שיח", הכולל תשובות של מרן בעניינים שונים. בין השאלות שנשאל מרן והובאו בספר הייתה האם מותר לספרדי לשנות את שם משפחתו לשם אשכנזי כדי להתקבל לתלמוד תורה.

מרן הגר"ח נשאל "אדם ששם משפחתו הוא ספרדי ולפיכך המנהל בחיידר לא מוכן לקבל את בניו, ויודע שאם יחליף את שם משפחתו לאשכנזי יקבלו אותם לחיידר האם זה נקרא רמאות?", והשיב: "זו לא רמאות, העיקר שיקבלו אותם לחיידר"

כהן מציג לגר"ח קנייבסקי את החוברת 

הספר שכולל מאות תשובות והנהגות מבעל ה"דרך אמונה" שנכתבו במהלך השנים על ידי החתן, חולק בחתונה לבאים להשתתף בשמחה שהתקיימה באולמי וגשל בבני ברק.

שמחת החתונה

כהן, שכאמור נחשב מנאמני ביתו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי, נישא לבתו של הרב יצחק ויזל, מנאמני ביתו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן. בסידור הקידושין בחתונה כובד הגרב"ד פוברסקי ראש ישיבת פוניבז' ובברכה אחריתא מרן שר התורה שהחתן נמנה כאמור על מקורביו.


מקור: http://www.kikar.co.il/196550.html