"הסתבני בסבון שבו רחצה צדיקה שנפטרה – ותזכי לילדים"

עולם המיסטיקה והסגולות מורכב, יצירתי ולפעמים מפתיע. צעירה ירושלמית שאמה נפטרה לאחרונה הופתעה לשמוע מהאישה שעסקה בטהרת אמה (רחיצת הגופה, עטיפתה והכנתה לקבורה) על אחת הסגולות הנדירות שכמעט אינה מוזכרת בספרים ועוברת מפה לפה.

לצעירה שאמה הובאה למנוחות בירושלים הציעה אשת הטהרה לקחת את הסבון שבו רחצה נפטרת צדיקה ולהציע לנשים המתקשות להרות להסתבן בו רגע לפני טבילתן במקווה. לטענתה, הפעולה הזו תגרום להן להיכנס להריון.
צילום אילוסטרציה
"זו סגולה לנשים בלבד", הסבירה אשת הטהרה לצעירה, "אם לוקחים סבון שאיתו רחצו אישה צדיקה, שהיא אישה ששמרה שבת ונידה, ולאחר מכן נותנים אותו למי שמתקשה בפרי בטן, זו תהיה לה סגולה מיוחדת להביא ילדים. אני רוחצת אישה צדיקה בסבון הזה, נותנת לאותה אישה את הסבון, היא הולכת למקווה, מסתבנת בו ומדברת בפשטות עם הקדוש ברוך הוא שיעזור לה".
עוד הסבירה אותה אישה כי "אם לאותה צדיקה לא היו ילדים זו בעיה, והרבה יותר חשוב מזה, צריך שלאישה שמסתבנת עם זה תהיה אמונה אמיתית כדי שזה יחול עליה. אם אדם לא מאמין אז אין בשביל מה לקחת בכלל".
לדבריה של אשת הטהרה, מדובר בסגולה בטוחה שהוכיחה את עצמה: "היתה אישה מהצפון שלא הצליחה להיכנס להריון במשך יותר מעשר שנים, ובאותו החודש שבו הסתבנה בסבון שבו רחצו נפטרת צדיקה היא נכנסה להריון".

מקור: http://www.israelhayom.co.il/article/351895