לשתות יין כמו זקן המקובלים • גביע הקידוש של הרב כדורי מוצע למכירה פומבית במחיר התחלתי של 5,000 דולר • ישראל רפאלי מבית המכירות "ירושלים של זהב": "פריט מיוחד ונדיר"

פורסם ב:
  • הרב כדורי ז"ל  //  צילום: אי.אף.פי
    הרב כדורי ז"ל // צילום: אי.אף.פי
ישועה מובטחת: גביע הקידוש של זקן המקובלים הרב יצחק כדורי ז"ל מוצע למכירה פומבית בבית המכירות הפומביות "ירושלים של זהב". הפריט הייחודי והנדיר יוצע במחיר התחלתי של 5,000 דולר במכירה הפומבית שתתקיים ב־5 בינואר.
מדובר בגביע עשוי כסף, על רגל, שגובהו 15 ס"מ, עם עיטורים בגוף הגביע של אשכולות ענבים ועלי גפן, ועליו הקדשה: "מזכרת מישיבת אור יום טוב להרה"ג הצדיק המקובל רבנו יצחק כדורי שליט"א".
לגביע הקידוש מצורף אישור בכתב יד בנו, המקובל הרב דוד כדורי ז"ל, מתאריך ט"ז בסיון תשס"ח, ובו כתוב: "מעיד אני בזאת כי הגביע מכסף, שחרוטה עליו הקדשה מזכרת מישיבת אור יום טוב להרה"ג הצדיק המקובל רבנו יצחק כדורי שליט"א, השתמש בו מו"ר אבי זצ"ל בקביעות  בשבתות, והשותה בכוס זה זוכה לברכה וישועה ורפואה שלמה אכי"ר. בברכה, דוד כדורי".
ישראל רפאלי, חוקר בבית המכירות ירושלים של זהב, אמר ל"ישראל היום" כי "הרב כדורי היה גדול המקובלים בדור האחרון ורב גדול מאוד. ידוע שכל הקמעות והסגולות שלו היו פועלים והברכות היו מתקיימות. גביע הקידוש הזה הוא פריט מיוחד ונדיר מאוד כי זה חפץ פרטי שלו, שעליו בירך וקידש וממנו שתה בשבתות ובמועדי ישראל. לכן יש בו קדושה וסגולה מיוחדות".
ההקדשה. "הצדיק המקובל רבנו יצחק כדורי"  //  צילום: נעם ריבקין פנטון
המקובל הרב יצחק כדורי נולד בשלהי המאה ה־19 בעיראק, וכבר בנערותו נחשב לעילוי ושלט ברזי התלמוד. הוא למד תורה וקבלה מחכמי עיראק ומחכמי ירושלים, שאליה עלה ב־1922. בשנותיו הראשונות בירושלים התפרנס מכריכת ספרים. בהמשך למד בישיבת פורת יוסף בעיר העתיקה בירושלים, וכעבור שנים כיהן כראש ישיבת המקובלים נחלת יצחק.
הרב כדורי הפך למנהיג רוחני מוערך ומשפיע, ורבים עלו לביתו כדי לקבל את ברכתו ואת עצותיו. בינואר 2006 נפטר בשיבה טובה בן יותר מ־100, ובהלווייתו השתתפו מאות אלפי אנשים.

מקור: http://www.israelhayom.co.il/article/436321