שני ילדים חרדים תקפו ברחוב בן זכאי בעיר אלעד ילדה בכיתה ד' רק כי החזיקה טלפון 'לא כשר' בידיה • "תזרקי את הטלפון הטמא שלך לרצפה, אנחנו רוצים לדרוך עליו ולשבור אותו", הורו לה הילדים – ומשזו סירבה החלו לבצע בה לינץ' • הילדה נזקקה לטיפול רפואי ומסרה עדות במשטרה

המאבק נגד ה"מכשירים הטמאים", הופך לאלים יותר ויותר: אמש (ראשון), בשעה 19:00 בערב, תקפו שני ילדים בגילאי 11-12, ילדה בת 100 המתגוררת בעיר ופצעו אותה עד זוב דם, לאחר שאחד הילדים ביקש לשבור את מכשיר הטלפון ה'לא כשר' שהיה בידה – וזו סירבה.

הסיפור התרחש ברחוב בן זכאי בעיר אלעד, עת עשתה ש' בת ה-10, ילדה למשפחה חרד"לית, המתחנכת בבית הספר 'עמיהד' בעיר – בו מתחנכות בנות הזרם הדתי-לאומי – את דרכה חזרה מפעילות חברתית בעיר, יחד עם חברתה לעבר ביתם.

כשהגיעו לתחנת האוטובוס, שם המתינו לקו 4 של חברת קווים, הגיחו שני ילדים חרדים בגילאי 11-12 ודרשו ממנה במפגיע: "תזרקי את הטלפון הטמא שלך לרצפה, אנחנו רוצים לדרוך עליו ולשבור אותו".

הילדים אף הוסיפו ופנו אליה כשהם מטיחים בה: "את פושעת, הטלפון אינו כשר".

משזו סירבה, החל אחד הילדים לבצע בה לינץ' בעודו חובט בה, מפיל אותה על פניה על הרצפה, מושך בשערה ומתעלל בה – עד שהגיע האוטובוס לתחנה בה המתינו.

מיד לאחר שעלו לאוטובוס, בעוד ש' ממררת בבכי, פנתה חברתה לסובבים וביקשה להתריע על מעשיהם של הילדים. משלא הגיבו, פנתה אל הנהג שהוריד את הילדים המתעללים, לאחר כשתי תחנות.

מיד לאחר שהגיעה לביתה, פנו איתה הוריה לקבלת טיפול רפואי לו נזקקה, בשל קשיי נשימה, לחץ בעיניים ועוד כאבים אותם חוותה הילדה, הנמצאת בטראומה, לדברי אמא, גם יום לאחר האירוע.

בשעה מאוחרת יותר אף פנו ההורים למוקד העירוני של העיר ולתחנת המשטרה, שם מסרה הילדה את עדותה.

"מה שהכי הפריע לילדה – וזה בעצם מה שהיא אמרה לחוקרת המשטרתית: איפה כל האנשים המבוגרים שהיו, איך זה שאף אחד לא התייחס לבכייה ולדברי חברותיה שניסו לפנות לעזרה?!" אומרת אמה של הילדה שהותקפה, בשיחה עם חרדים10 – תוך שהיא תוהה "מאיפה ההיתר להרביץ ולגעת בבנות רק בגלל העוון הנורא של טלפון לא כשר, חלילה?!"

חברותיה של ש' שהיו עימה בעת האירוע דאגו במיוחד בעקבות האירוע, דבר שגרם לכך שלא הצליחו להירדם – ומיד בבוקרו של יום התקשרו לביתה של ש', לשאול בשלומה.

"זה כמעט כמו דעא"ש שמתירים לעצמם להרוג בשם הדת", חתמה אימה של הילדה שהותקפה את דבריה.

בת הדודה של האם כתבה בפוסט שפרסמה:

"האלימות בקרב ילדים בשם הדת חוצה כל גבול! הבת של בת דודה שלי חזרה מסניף עזרא עם חברות. בדרך משם חיכו לאוטובוס ו-2 נערים ביקשו את הפלא של הקטנה המתוקה כדי לשבור אותו כי הוא 'לא כשר'. הילדה התמימה סירבה והם פשוט קרעו אותה במכות!!! ילדה בת 10!! ריבונו של עולם !!! לאן הגענו???

"החמור ביותר הוא שהם עלו כוללללללםםםם לאוטובוס ואף אחד לא נקף אצבע לבדוק למה הבנות נסערות? מה עלה בדעתו של הנהג לשתוק??? לאן הגענו??? תושבי אלעד ה"צדיקים" הגיע הזמן לעשות סדר בדת שלכם! זוהי לא דרכה של תורה!! דרך ארץ !! מה זה?

"די לאלימות!! מה חטאו בנות בנות 10 שעכשיו הן בטראומה משותקות ומפוחדות??? ואגב המשטרה עדיין לא מצאה את הנאשמים! למרות המצלמות והדיווחים!"


מקור: http://www.ch10.co.il/news/344579/